RSS
 

Archive for Lipiec, 2013

Najczęściej używane kanały pobierania i udostępniania plików

30 lip

Każde otwarcie Internetu sprowadza się właściwie do pobierania z niego danych i przesyłania także swoich danych. Podstawowymi kanałami Internetowej sieci są: strony www, serwery, protokoły transferów. Otwarcie strony www polega na przesyłaniu na komputer danych umieszczonych na konkretnych serwerach reprezentujących konkretną informacje. Serwery to system oprogramowania świadczący usługi na rzecz innych programów, często korzystających z innych komputerów w sieci. Serwer sprowadza się zazwyczaj do udostępniania zasobów w postaci danych innym komputerom. Jest też często pośrednikiem w przekazywaniu danych pomiędzy komputerami. Protokoły FTP to transfer plików umożliwiający komunikacje klient-serwer, umożliwiając dwukierunkowy transfer danych w układzie serwer FTP klient FTP. P2P w tej sieci każdy węzeł, stanowić może klienta i serwer. Najpopularniejsze modele P2P to programy do wymiany plików, w których każdy użytkownik jest jednocześnie serwerem oraz klientem, łącząc się wysyłając i pobierając pliki innych użytkowników. Użytkownicy kanału P2M wysyłają i pobierają pliki poprzez tworzenie darmowych internetowych kont pocztowych.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Darmowe pobieranie

30 lip

Obecnie nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie panuje ogólne przekonanie, że to, co w sieci jest darmowe. Uważa się, że dane zamieszczone przez innego użytkownika niezależnie od tego czy zawierają prawa autorskie czy też nie są możliwe do wykorzystania w praktycznie każdej sytuacji. Niestety nie zawsze tak jest. W większości oczywiście tak aczkolwiek nie zawsze. I widać to bardzo dokładnie na wszelkiego rodzaju serwisach wymiany plików, których obecnie jest w sieci bardzo wiele. Mianowicie zapewne nie raz każdy z nas spotkał się z taką sytuacją, że w momencie, kiedy znalazł w sieci link do jakiegoś pliku i chciał go pobrać to nagle na ekranie pojawił się komunikat, że plik został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich. Zadziałał, bowiem system monitorowania, jaki posiada każdy z takich serwisów lub też nadeszło zgłoszenie od konkretnej osoby. To po pierwsze. Po drugie zaś w momencie, kiedy osoba nie ma roszczeń z powodu praw autorskich lub majątkowych to dopiero wtedy możemy plik dowolnie pobierać i używać całkowicie za darmo.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Niezbędne dla komputera

30 lip

Internet daje nam dziś mnóstwo możliwości, które czynią nasze codzienne życia łatwiejszym i wygodniejszym. Jednak, aby móc z niego korzystać niezbędne jest zainstalowanie w danym urządzeniu specjalnych programów i narzędzi, które nam to umożliwią. W sieci możemy znaleźć nie tylko porady i instrukcje na temat tego, jak obsługiwać różnego rodzaju programy komputerowe, ale również strony umożliwiające ich pobieranie. Dzięki temu każdy użytkownik sieci ma dostęp do różnorodnych programów, sterowników oraz plików tekstowych, filmów, zdjęć i muzyki. Wiele portali internetowych oferuje katalog oprogramowania, z którego może korzystać każdy, kto zarejestrowany użytkownik. W ten sposób można uzyskać możliwość pobrania przeglądarek internetowych, programów graficznych, edytorów tekstowych, wtyczek, bibliotek, programów służących do odtwarzania multimediów, kompresji plików, antywirusowych, komunikatorów oraz programów niezbędnych dla programistów. Bez nich trudno byłoby wyobrazić sobie korzystanie z komputera i sieci internetowej. Możliwość pobrania różnego rodzaju plików jest niezbędna zarówno wtedy, gdy przed komputerem siadamy tylko w pracy, jak i w domu.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Witaj w świecie download!

30 lip

Na prawie każdej stronie internetowej atakują nas, co rusz wyskakujące informacje o możliwości pobrania jakiegoś pliku. Każdy poruszający się po wirtualnym świecie decyduje się na pobranie jakiegoś elementu będącego dostępnym w Internecie. Niezależnie czy to czternastolatka pobierająca najnowszą piosenkę swojej ulubionej gwiazdy pop, aby prędko ustawić sobie nowy dzwonek na telefonie czy to pracownik biurowy ściągający darmową aplikację, któregoś z programu, który aktualnie jest mu potrzebny w celu wykonania powierzonych mu obowiązków w pracy. Wszyscy należymy do tej samej grupy. Grupy osób, dla której słowo „download” jest znane i stale wykorzystywane. Zastanawiający jest fakt ile osób w pełni świadomie pobiera pliki, czyta regulaminy poszczególnych stron, a ile tylko bezmyślnie wciska „next, next, next”. Obchodzenie się z Internetem jest podobne do postępowania z instrukcją obsługi. Każdy ma ją dostępną, jednak znikomy procent je czyta. Kiedy pojawia się problem z jakimś przedmiotem, okazuje się, że jest on spowodowany poprzez nieodpowiednie użytkowanie, czego można było uniknąć. Bądźmy mądrzy, po prostu czytajmy.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Download-studiowanie

30 lip

W dzisiejszym świecie mówiąc o Internecie wiemy, że jesteśmy w stanie znaleźć w nim wszystko. Poczynając od prostych programików, muzykę, filmy i programy te bardziej skomplikowane. Każdą z tych rzeczy osoba w stopniu podstawowym potrafiąca umiejętnie obsługiwać komputer może w kilka minut pobrać. Ze względu na tak potężny rozwój Internetu życie studenckie diametralnie się zmieniło. Student żyjący w „erze download” w każdym miejscu i o każdej porze może wypożyczyć książkę z biblioteki, wybrać się do kina, czy wspólnie ze znajomymi spotkać się w wirtualnym świecie. Studiowanie stało się o wiele łatwiejsze, możliwość pobrania praktycznie każdej pozycji książkowej rano na uczelni, w południe na stancji, wieczorem w knajpce czy w nocy w domu akademickim tworzy całkiem inny obraz studiowania. Strasznie odmienny od tego, z którym miało do czynienia pokolenie naszych rodziców. Ciekawe czy prosta droga do wiedzy, którą proponuje nam rzeczywistość przyczyni się do poprawy efektów studiowania, czy też sprawdzi się reguła, że człowiek nie docenia tego, co ma na wyciągnięcie ręki? Trochę czasu upłynie i na pewno będziemy mieli okazję się przekonać.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii